HAVACILIK

NIKKEN X-Treme Takum Tutucu, Havacılık Uygulamalarında sıklıkla bulunan Titanyum Alaşımlı iş parçalarının hızlı ve güvenilir işlenmesi için özel olarak geliştirilmiştir.

Titanyum iş parçalarının hızlı bir şekilde işlenmesi kolay değildir ve işlem sıklıkla yüksek takım hasar oranlarına neden olurken, daha az takım tutucu, kritik ve pahalı iş parçalarının potansiyel maliyetli artışı genelde takımın kayması ile yaşanır.

X-Treme, patentli takım sapı güvenlik sistemi ile birlikte çalışan tamamen yeniden tasarlanmış ve sızdırmaz bir somun grubuna sahiptir. Bu gelişmeler sadece takım sapının tam olarak konumlandırılmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kesim sırasında hareketi ve dışarı çekmeyi de ortadan kaldırır. Tutucunun parmak freze gövdesi üzerindeki tutuşunun stabilitesi ve kapasitesi, titanyumdaki ağır kesimlerin, yüksek talaş kaldırma oranlarında bile güvenilir ve sessiz olmasını sağlar.

Önde gelen bir freze takımı çözümü ile bir araya getirilen X-Treme Chuck, tüm beklentileri karşılar, havacılık sınıfı titanyum alaşımını daha fazla derinlikte keser ve talaş hacminde rekor kırar.

X-Treme zaten birçok aero-motor ve uçak gövdesi titanyum işleme tesisinde birincil ağır hizmet kaba işleme çözümü olarak benimsenmiştir (bazı durumlarda kesici güvenliğinden elde edilen sonuç nedeniyle, çözüm artık finiş işlemlerine de uygulanmaktadır).

Bu çözüm, Japonya'da iken, lansman ve ileri testlerin ardından, Avrupa ve ABD'deki kilit tesislerde kabul edilmenin başarısını ek pazarlara yayılarak kapsamını global olarak genişletiyor.