STRAIGHT LINE ENGINEERING, NELSON, LANCASHIRE

1979 yılında kurulan Straight Line Engineering, herhangi bir sıcak veya soğuk şekillendirme işlemi için hassas takımların lider tedarikçisidir. Müttefik ancak havacılık ve uzay endüstrisi ile sınırlı olmamakla birlikte, birçok takımın tasarımı, proje yönetimi ve üretiminde deneyim sahibidirler.

Havacılık ve uzay gibi yüksek hassasiyetli endüstrilerde hizmet veren şirketler, tedarikçilere titiz kalite standartları sunmaları için özel talepler getirmektedir. Straight Line, mevcut ER Pens tutucuların performansına bağlı olduğunu düşündükleri parçalardaki yüzey kalitesi ve düşük takım ömrü ile ilgili sorunlar yaşıyordu ve NIKKEN'i araştırmaya ve bir çözüm sunmaya davet etti.

NIKKEN, Straight Line'daki mühendislerle birlikte, bunun özellikle belirgin olduğu bir uygulamayı hızlı bir şekilde belirledi ve sorunları ele almaya başladı. İşlenen şekillendirme takımı, yanlış profillerden ve standart altı yüzey kalitesinden muzdaripti ve mevcut ER Pens tutucuların'nın düşük performansından dolayı takım sapmasından kaynaklanıyordu. Bu, Karbür kesici takım ömrünün dolmasından önce belirginleşti ve böylece kesici takımların daha önce değiştirilmesine neden oldu. Finiş ile ilgili sorunların üstesinden gelmek için, parçaların üretim toleranslarını karşılamak için ek bir kenar honlama ve parlatma işleminden geçmesi gerekiyordu, bu da üretim süresini arttırdı ve verimliliği azalttı.

YUKARIDAKİ FOTOĞRAF KESİCİ SAPMASI NEDENİ İLE YÜZEYDE FİZİKİ ADIMLAR BIRAKTIĞINI GÖSTERİR. ER TİPİ TUTUCU İLE BAĞLANMIŞ KARBÜR TAKIM. BU PARÇA PARLATMA GEREKTİRİR

YUKARIDAKİ FOTOĞRAF, DOĞRU FİNİŞ GEOMETRİLİ PARÇAYI GÖSTERİR. KARBÜR TAKIM NIKKEN SLIM CHUCKA BAĞLANDI. BU PARÇA PARLATMA GEREKTİRMEZ

NIKKEN tarafından sunulan çözüm, rahatsız edici ER pens tutucularını NIKKEN Slim Chuck takım tutucuları ile değiştirmekti. Performans kazanımları hemen gerçekleşti, sıfır takımın sapması ile oluşan işleme süreleri azaldı ve elde edilen profil ve yüzey kalitesi son işlem gerektirmedi. Takım ömrü de uzadı, önceki parlatma işleminin ek avantajı artık bir gereklilik değil.

Bu performans artışları doğrudan NIKKEN tytucu tasarımında bulunan üstün tasarım özellikleriyle ilgilidir. Pens üzerinde 8 derecelik konik ve düz itme yönteminin kullanılması, 16 derece konik açılı ER pens tasarımının kavrama gücünün iki katına çıkmasına neden olur ve takım tutucuda pens “sallanması” riski yoktur. Bu, dünya çapında 1 milyondan fazla uygulamada rakipsiz sonuçlar veren, son derece düzgün, hassas ve güvenli bir sıkma yöntemiyle sonuçlanır.

Sonuçlara dikkat çeken Straight Line Engineering'den Andrew Greenwood şunları söyledi:

Bu projede tespit edilen iyileştirmelerin yanı sıra, çok daha fazla sonuç var, bu uygulama üzerinde NIKKEN'in balanslı tutucusuna geçmek, yönetim genelinde bir iyileşme sağladı

ANDREW GREENWOOD, STRAIGHT LINE ENGINEERING

NIKKEN SLIM CHUCK ÜRÜN YELPAZESİ