CAMBRIDGE PRECISION LIMITED'DE 5 EKSEN KAPASİTESİ

Cambridge Precision Limited'in üretim kapasitelerini genişletmesi gerektiğinde, bir 5 Eksenli takım tezgahı veya ayrı, tamamen entegre 5 Eksenli döner tablalı dikey işleme merkezi gibi bir seçenekleri vardı.

Alternatif çözümleri eleştirel olarak değerlendirdikten sonra, çözüm olarak tamamen entegre bir NIKKEN 5AX-201 Döner Tabla ile Doosan Dikey İşleme Merkezi satın almaya karar verildi. Cambridge Precision Yönetim Müdürü Richard Hobbs. “Kararın ana nedeni, bu çözümün bize sağladığı esneklik; 5-Eksen tabla bir uçta, masa hala yerinde iken basit 3 Eksenli çalışma yapmak mümkündür ve tam tezgah tablası gerekiyorsa, Döner Tabla kolayca çıkarılabilir. ”

Tam 5 Eksenli işleme kapasitesi bir süredir ufuktaydı ve Şubat 2016'da yeni açılan NIKKEN Innovation Center Europe'da (NICe) bir Open House etkinliğini ziyaret ettikten sonra teknolojinin uygulanmasına karar verildi.

İlk adım, mevcut tam bir işleme merkezine bir NIKKEN 5AX-201 kurmaktı ve gerçek tam 5 eksenli eşzamanlı işleme kapasitesi sağlamak için NIKKEN tarafından tam entegrasyon gerçekleştirildi.

NIKKEN ürünlerinin üstün kalitesine ek olarak, hizmetlerinin hiçbir kusuru olmaması idi - Richard “Gerçeklerle uğraşmaktan hoşlanıyoruz ve NIKKEN iş yapmak için basit bir yaklaşıma sahip. Tavsiye edilen tüm çözümler ve yaklaşımlar tam olarak beklediğimiz gibi performans gösterdi, bunu mükemmel bir ürünle birleştirin ve uzun süre dayanacağından emin olunan kazanan bir ilişkiniz var ”yorumunu yaptı.

Süreç verimliliği ve tek isabetli üretim kulağa hoş gelirken, sadece iş üzerindeki etki gerçekleştiğinde gerçek değer gösterilebilir. Cambridge Precision, birkaç yıldır bir müşteri için belirli bir parça üretiyor, ancak ekonomik nedenlerden dolayı maliyetleri azaltmak için Çin'e iş yaptırıldı. Bu hamle, kağıt üzerinde çekici olmasına rağmen, kısa bir süre sonra birkaç nedenden dolayı uygun olmadığını kanıtladı ve müşteri, verimliliği artırmak ve maliyetleri azaltmak için herhangi bir şey yapıp yapamayacağını görmek için Cambridge Precision'a yaklaştı. Tanıtılan 5 Eksen özellikleri sayesinde, yatay bir freze tezgahında birden fazla kurulumda üretilen parça, artık dikey bir işleme merkezinde zamanın dörtte birinden daha kısa sürede tek operasyonda üretilebiliyordu.

Bu tek 0perasyon iyileştirmesinin sonucu, bir iş parçası üretiminin ve müteakip tedarik zinciri değerinin, iyi teknoloji ve iyi uygulama sayesinde önemini göstermiştir.

Tam 5 Eksenli işlemenin uygulanması, Cambridge precision mühendisleri için gerçek bir göz açıcı olmuştur - daha önce torna ve freze işlemlerini içeren birden fazla kurulumda üretilen parçalar şimdi tek bir işlemle üretilmiştir. Çevrim süresi önemli ölçüde kısalmıştır. “Takım tezgahlarımızda 5 Eksen işlevselliğine sahip olmak, kural kitaplarını parçalayabileceğiniz anlamına geliyor” dedi. Üretim Müdürü Nick Raven. “Çırak mühendis olarak öğrendiğim şey - artık işe tamamen farklı bir şekilde yaklaşarak, kurulum sayısını ve döngü sürelerini önemli ölçüde azaltarak aynı geometri ve toleransları elde edebiliriz.”

Atölye verimliliğindeki artış, şirketlerin üç CNC Koordinat Ölçüm Makinesi için çevrimdışı programlamaya ihtiyaç duyulmasına neden oldu. Richard, “Üretilen parçaların artan kapsamı ve karmaşıklığı ile denetim tesislerimizin etkinliğine yatırım yapmak zorunda kaldık”. “Eskiden üretilmesi günler süren parça sayıları NIKKEN Döner tablalarının tekrarlanabilirliği ve doğruluğu sayesinde artık birkaç saat içinde tamamlanıyor dedi.

Cambridge Precision yönetim ekibinin görüşünü ileri sürmek, devreye alınan her yeni takım tezgahının 5 Eksen kapasitesine sahip olacağıdır, “5 Eksen kapasitesine sahip standart bir dikey işleme merkezine sahip olma esnekliği, müşteri taleplerine cevap verebileceğimiz anlamına gelir hızlı bir şekilde ve en karmaşık parçalarda bile mümkün olan en hızlı dönüşü sağlayalım - neden başka bir şey düşünelim ki? ”

Cambridge Precision'a yakın zamanda “Nükleer İçin Uygun” statüsü verildi ve sivil nükleer tedarik zincirinde çalışmak için süreçlerinde gerekli mükemmellik seviyesine sahip oldukları kabul edildi. Bu, kaliteye ve en iyi uygulamaya yönelik toplam bağlılıkla birlikte, yüksek kaliteli hassas işlenmiş parçalara yönelik sürekli talepten yararlanmak için iyi yerleştirildikleri anlamına geliyordu.