TİTANYUM İMPLANTLARIN PARTİ ÜRETİMİ

Almanya'daki son kullanıcı bir müşteri, Medikal endüstrisinde bir Titanyum sırt implant uygulaması için bir çözüm üretmek üzere NIKKEN'e başvurdu.

Son kullanıcıyla yakından çalışan NIKKEN, takım tezgahı ile uyumluluğu garanti etmek için 3D CAD / CAM yazılımında müşteriyle işbirliği yaparak anahtar teslim bir çözüm tasarladı.

Nihai çözüm, DMG 850 Tezgah üzerinde partiler halinde işlenen ve işlem verimliliğini en üst düzeye çıkaran sırt implantlar için Titanyum parçaları tutan toplam 28 özel mengene ile yapıldı. Resimler, TAT özellikli bir NIKKEN 4 Eksenli CNC260 Döner tabla göstermektedir ve özel olarak tasarlanmış doğrudan geri besleme dekoderinden faydalanmaktadır.

Artan üretim verimliliği ve azalan bağlama süreleri sayesinde yatırımın çok kısa sürede geri dönüşünü sağlayarak, artan kapasite ve daha kısa teslim süreleri ek bir fayda olan ilk sermaye maliyeti hızla geri kazanılmıştır.

Çözüm üzerine düşünürken, NIKKEN Satış Direktörü Carl Hughey şunları söyledi:

Bu yaklaşımla, bu sektöre gerçek değer katabileceğimizi ve sonuçta sadece DMG ile değil, tüm tezgah üreticileriyle yakın çalışarak daha fazla sipariş alabileceğimizi hissediyorum. NIKKEN ürünlerinin kalitesi, rakipsiz müşteri hizmetlerimizle birleştiğinde, bu yüksek teknoloji endüstrisine mükemmel şekilde uyum sağlayacağımız anlamına gelir